INFORMACE

Milí rodiče malých (i větších) pacientů. Pokud vaše dítě začíná mít např. v neděli večer rýmu a zvýšenou teplotu, zvažte, zda je nutné přijít hned v pondělí k nám. Často je lepší 2-3 dny počkat, co se z toho „vyklube“. Pokud potřebujete třeba jen vypsat „ošetřování na dítě“, stačí zavolat a domluvit se, stavíte se podle potíží třeba další den. Samozřejmě pokud je dítěti špatně, nejste si jistí atd., určitě přijďte nebo volejte hned, aby se něco nezanedbalo. Volejte na mobil nebo pevnou linku. Pokud se výjímečně stane, že se nedovoláte, mluvím na druhém telefonu nebo prohlížím pacienta. Pak mi raději napište SMS nebo na e-mail, WhatsApp… ozvu se vám. Všechny informace se snažím dávat sem na stránky, tak mi, prosím, nevolejte jen kvůli tomu, že si chcete ověřit, že jsem v ordinaci. Na dovolenou nebo jiné volno upozorňuji včas na těchto webových stránkách i na dveřích ordinace.
Pár informací pro pacienty:
Na povinné prohlídky a očkování zveme. Není ale v našich silách hlídat termíny všech nepovinných očkování (např. proti klíšťové encefalitidě), takže pokud víte, že máte mít další přeočkování, sami zavolejte a my vás objednáme.
Když budete potřebovat nějaké potvrzení – na tábor, do školy, úrazové pojištění atd., zavolejte, ať se domluvíme. Někdy to na počkání zvládnu, ale nejde to vždycky, takže raději počítejte s lhůtou přibližně 1-2 týdny.
Stále platí, že ve čtvrtek večer 19.30 – 21 hod budu opět v ordinaci, ale volejte vždy napřed, výjimečně může být zrušeno. Nyní jsou tyto hodiny pro zdravé pacienty (prohlídky, očkování), protože se někdy stalo, že přišlo 20 různých pacientů – zdraví, nemocní, pro potvrzení atd. a všichni se mi tam „pomíchali“. Proto volejte, ať vám řeknu čas, na který můžete přijít. Bez objednání, prosím, nechoďte.
Pozor na středy, jsem (už mnoho let) v Brodě až od 12 hod. Dopoledne jsem v Turnově v nemocnici, ale stále se najdou „nešťastníci“, kteří mě hledají ve středu ráno v Brodě.
Od ledna 2018 : Změnil se systém očkování, ale ne zásadně. Pro zdravé, donošené děti – 3 dávky hexavakcíny (schéma 2+1), nedonošené děti mají stále 3+1. Očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám – první dávka od 13. měsíce (ne déle než v 18. měsíci), druhá dávka je posunuta na 5. – 6. rok.
Pokud odmítáte dát svým dětem základní očkování, poohlédněte se raději po jiném dětském lékaři.